حسن هانی زاده، کارشناس مسائل سیاسی در خصوص توافق میان بانک مرکزی ایران و سازمان بین المللی پولشویی (FATF) اظهار داشت: هر گونه توافق نامه و تعامل ایران با غرب و نهاد های بین المللی که منجر به تضعیف قدرت نظامی ایران شود، از نظر ملت ایران قابل قبول نیست.

 

وی افزود: اگر توافق با FATF بر اساس مسائلی باشد که امروز در کشور مطرح می‌شود این توافق قدرت نظامی ایران را نشانه گرفته است؛ این در حالی است که توان دفاعی ایران یک استراتژی است که جمهوری اسلامی ایران آن را دنبال می کند.

 

این کارشناس مسائل سیاسی اذعان داشت: آمریکا از ابتدای مذاکرات به دنبال طرح مسائلی در خصوص توان دفاعی ایران و تولیدات موشکی کشور بوده تا بتواند قدرت ایران را در منطقه به شدت کاهش داده و کشور را به حاشیه ببرد که به نظر می رسد توافق با FATF هم در همین راستا است.

 

هانی زاده با بیان اینکه عملکرد مسئولین در این قرارداد باید برای همه شفاف شود خاطر نشان کرد: این توافق در صورتی که به صورت رسمی و در سکوت بسته شده باشد، مشکلات و موانع زیادی برای دولت و دستگاه های نظامی کشور در آینده ای نه چندان دور به وجود خواهد آمد.

 

وی با تأکید دوباره بر شفاف سازی درباره قرارداد میان بانک مرکزی ایران و سازمان بین المللی پولشویی (FATF) خاطر نشان کرد: باید مشخص شود آیا به جز این توافق نامه، تعهدات دیگری نیز امضا شده است و قرار است چه اطلاعاتی از کشور در اختیار این سازمان قرار داده شود.

 

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه توان دفاعی کشور خط قرمزی است که کسی نباید از آن عبور کند، تصریح کرد: دستگاه دیپلماسی و تیم مذاکره کننده باید در خصوص این توافق و امضا شدن یا عدم امضای آن پاسخگو باشد و افکار عمومی را روشن کند.

 

هانی زاده ضمن اشاره به اینکه آمریکا پیش از این نیز نقشه های زیادی برای به حاشیه راندن توان دفاعی ایران کشیده بود یادآور شد: در صورتی که توافق میان ایران و FATF صحیح باشد، عملاً ایران در منطقه به حاشیه رانده شده و اسرائیل قدرت برتر منطقه خواهد بود که عواقب آن بسیار شدید است.


نظرات ()