عبدالله زیعور  در سومین کنفرانس بین المللی «از نهضت مشروطیت تا انقلاب اسلامی» با اشاره به تشکیل محور مقاومت در سال 1980 به دنبال حمله صهیونیست‌ها، خاطرنشان کرد: آن زمان گروهی از رزمندگان به دیدار امام خمینی(ره) رفته و از ایشان کسب تکیلف کردند، حضرت امام در پاسخ به سوال آن‌ها فرمودند بروید و با تشکیل محور مقاومت در برابر دشمن ایستادگی کنید.

وی ادامه داد: ما با نهادینه کردن اسلام ناب محمدی در لبنان و عمل به فرمایشات امام راحل توانستیم صهیونیست‌ها را شکست دهیم، ما استقامت را از فلسطینی‌ها یاد گرفتیم و از تجربیات ایرانی‌ها در شکست آمریکا نهایت بهره را بردیم.

معاون عملی حزب الله لبنان با بیان اینکه ما فرهنگ عاشورایی انقلاب اسلامی ایران را به عنوان الگوی جهاد اسلامی در سطح عالی انتخاب کردیم، ابراز کرد: به علت نزدیکی به ایران توانستیم فنون نظامی، امنیتی و لجستیکی را در لبنان پیاده سازیم و با پشتیبانی سیاسی ایران محور مقاومت را تقویت کنیم.

وی در بخشی از سخنان خود به اذعان رئیس وقت رژیم صهیونیستی مبنی بر شکست اسرائیل در سال 1995 اشاره کرد و یادآور شد: برخی از کشورهای عربی مثل عربستان سعودی حامی صهیونیست‌ها بودند و آمریکا نیز از آن‌ها پشتیبانی می‌کرد، غربی‌ها با تمام قدرت بر علیه کیان اسلام به پا خواستند و ما برای تسلیم نشدن در برابر دشمن حتی در برابر نیروهای محلی نیز ایستادیم.

رئیس مجمع اساتید دانشگاه‌های لبنان طرح خاورمیانه جدید رایس را شکست خورده دانست و عنوان کرد: ارزش استراتژیکی برخی از کشورها افول کرده و رژیم صهیونیستی در دفاع از خود ناکام بوده است.

وی تاکید داشت: مقاومت امروز نیز با راهنمایی‌های حضرت امام خامنه‌ای به دست آمده و با حمایت‌های تعدادی از فرماندهان ارشد سپاه پاسداران و حضور آنان در کنار رزمندگان حزب الله جبهه مقاومت تقویت شده است.

زیعور با بیان اینکه مقاومت یک گذشت ملی و جمعی می‌باشد، تصریح کرد: این مقاومت پیروز نمی‌شود، مگر با حمایت ایرانی که تاکنون توانسته است آمریکا و اسرائیل را زیر بکشد؛ ما نیز اعلام می‌کنیم علیه کیان صهیونیسم هستیم و در برابر آمریکا خواهیم ایستاد.

وی در پایان با اشاره به پیشنهاد آمریکایی‌ها به حزب الله لبنان از طریق ژاپنی‌ها مبنی بر تامین اقتصادی جنوب لبنان و اهداء 5 میلیون دلار پول، ادامه داد: آمریکایی‌ها می‌گفتند به شرط اینکه در برابر قدرت حاکم تسلیم شویم و مسئله آزادی فلسطین و جهاد را فراموش کنیم، می‌تواند لبنان را به هنگ کنگ برساند و از لحاظ اقتصادی حزب الله هیچ مشکلی نداشته باشد.


نظرات ()