اورسولا هاوربک» پیرزن 87 ساله آلمانی بار دیگر به دلیل انگار هولوکاست به زندان محکوم شد.

بنابر گزارش خبرگزاری آلمان، وی در آخرین موضع‌گیری درباره هولوکاست گفته است که یهودیان هرگز در اردوگاه کار اجباری نازی‌ها «آشویتس» مورد آزار و اذیت قرار نگرفته‌اند. به همین علت دادگاهی در دورتموند دیروز وی را به سپری کردن 8 ماه زندان محکوم کرد.

این زن آلمانی نامه‌ای برای «راینر هلر» شهردار دورتموند نوشته‌ بود و در این نامه تاکید کرده بود که آشویتس فقط اردوگاه کار بوده است.این نامه زمانی فرستاده شد که محاکمه «راینهولد هانینگ» یکی از نگهبانان اردوگاه آشویتس هم در حال برگزاری بود.

دادگاه، هانینگ 94 ساله را به دست داشتن در کشتار 170 هزار تن که بیشتر آنان یهودی بودند، متهم کرد و حکم زندان 5 ساله را برای وی صادر کرد.

قاضی پرونده هاوربک هر گونه عفو مشروط  وی را رد کرده و اعلام کرده است که او شرایط عفو را ندارد. انتظار می‌رود که هاوربک به این حکم اعتراض کند. سابقه کیفری وی شامل 2 فقره پرداخت جریمه و یک مورد حبس به اتهام فتنه‌افروزی است.

هاوربک پیش از این هم به دلیل اظهارت مشابه در چندین دادگاه محکوم شده است. وی سال گذشته به این دلیل که گفته بود هولوکاست بزرگترین و طولانی‌ترین دروغی است که در تاریخ به مردم گفته شده است، دادگاهی شد.

در آلمان افرادی که به نوعی هولوکاست و آزار یهودیان را انکار کنند، حداکثر به 5 سال حبس محکوم می‌شوند.


نظرات ()