دیروز حجت الاسلام محسنی اژه ای در خصوص بازداشت عده ای از ادمین های کانال های تلگرامی بیان داشت : برخی از این افراد به اتهام مسائل ضدامنیتی و بعضی هم علاوه بر مسائل ضدامنیتی به دلیل ارتکاب به جرائم خلاف عفت عمومی و انتشار مطالب مستهجن دستگیر شده‌اند و براساس گزارشات رسمی این مطالب در پرونده‌های ایشان مطرح شده است همچنین در خصوص این پرونده خاص مطالبی در مورد خود وزیر اطلاعات مطرح است که طبعا حتی ایشان نمی‌تواند در این پرونده اظهارنظر کند و گزارشی تهیه کند.

پس از این سخنان ، محمود علوی وزیر اطلاعات در مصاحبه ای کوتاه اظهار داشت: با حساسیت های امنیتی کشور و منطقه وقت زیادی برای پرداختن به این موضوعات ندارم.

با توجه به این سخنان وزیر اطلاعات بد نیست اشاره ای به یکی از دغدغه های امنیتی سید محمود علوی در ابتدای سال جاری بپردازیم:

حدود 21 روز قبل ، یک فروند کشتی کروز اقیانوس پیما مجهز به امکانات رفاهی و تفریحی وارد آبهای خلیج فارس شد . پس از ورود این کشتی به کشور ، حمید بعیدی نژاد ، سفیر کشورمان در انگلیس و از اعضای تیم مذاکره کننده هسته ای از این اتفاق به عنوان یک تحول پسابرجامی دیگر یاد کرد.

همچنین به همین مناسبت جشنی با حضور سید محمود علوی وزیر اطلاعات ، علی اصغر مونسان مدیرعامل منطقه آزاد کیش ، جمعی از معاونان و مدیران جزیره کیش در اسکله تفریحی این جزیره برگزار گردید.

حال جای این سوال است وزیری که از نبود وقت به دلیل حساسیت های امنیتی منطقه و کشور سخن گفته و به همین دلیل وقتی برای پرداختن به موضوعی امنیتی همچون ادمین های بازداشت شده برخی از کانال های تلگرامی ندارد چگونه فرصت حضور در جشن ورود یک کشتی تفریحی به کشور به جزیره خوش آب و هوای کیش در ایام نوروز را پیدا می کند؟!شاید همانگونه که سیادت ملاکی برای انتخاب وزیر اطلاعات می باشد،  ورود کشتی تفریحی به کشور نیز در تعاریف وزارت اطلاعات ، مسئله ای امنیتی تلقی شده که وزیر می بایست حتما در جشن ورود آن حاضر و از این کشتی بازدید کنند؟!

وقتی ورود کشتی های تفریحی تحول پسابرجامی دیگری است، سیادت ملاکی برای انتخاب وزیر اطلاعات می شود، فردی که در ایام انتخاباتی و در مقابل دوربین ها وعده صد روزه برای حل مشکلات اقتصادی می دهد و 4 سال بعد به راحتی آن را تکذیب کرده و از حل نشدن مشکلات اقتصادی تا 40 سال آینده خبر می دهد و... چرا نبایست وزیر اطلاعات در جشن ورود کشتی تفریحی به کشور شرکت کند؟!
نظرات ()